18-latek stracił prawo jazdy tuż po jego zdaniu

Policja sprawdzała kierowców, czy używają telefonów
Akcja Telefon w woj. Lubelskim. Policjanci sprawdzali kierowców

18-letni kierowca stracił prawo jazdy na trzy miesiące po przekroczeniu prędkości o 62 km/h w terenie zabudowanym. Młodzieniec, który dopiero co zdał egzamin, został zatrzymany przez policję w Zamościu.

Przekroczenie prędkości i surowe konsekwencje

Zamojscy policjanci codziennie kontrolują prędkość pojazdów na ulicach miasta. W niedzielę na ulicy Legionów, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, zauważyli Volvo jadące z prędkością 112 km/h. Za kierownicą siedział 18-latek, który kilka dni wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy, ale jeszcze nie odebrał blankietu.

Dotkliwy mandat dla 18-letniego kierowcy
Mandat dla młodego kierowcy. Przekreślił jego Prawo Jazdy

Kontrola drogowa zakończyła się dla młodego kierowcy mandatem w wysokości 2000 złotych oraz utratą uprawnień na trzy miesiące. Aspirant sztabowy Dorota Krukowska-Bubiło podkreśla, że takie przypadki są przykładem na to, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych, zwłaszcza przez nowych kierowców.

Czy uważasz, że kary za przekroczenie prędkości powinny być jeszcze bardziej surowe? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.