15-latek napadł z nożem na 14-latka. Chodziło o kurtkę, która mu się spodobała

nastolatek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Najbliższe 3 miesiące w zamkniętym ośrodku spędzi 15-letni mieszkaniec Lublina. Nieletni zagroził nożem na ulicy 14-latkowi i zmusił go, aby ten oddał mu swoją kurtkę, bo bardzo mu się spodobała.

Ukradł 14-latkowi kurtkę

Do zdarzenia doszło na początku stycznia przy ul. Zana w Lublinie. Zawiadomienie w tej sprawie złożył ojciec 14-latka. Jego syn, idąc ulicą, został zaczepiony przez nieznajomego. Sprawca najpierw miał zażądać od mieszkańca Lublina pieniędzy. Gdy 14-latek odmówił, pokazał mu nóż i zmusił, aby razem poszli do pobliskiej galerii handlowej.

Nastolatkowi udali się do toalety, gdzie 14-latek został zmuszony do oddania kurtki. W zamian 15-latek pozostawił swoją kurtkę, po wyszedł. Straty powstałe w wyniku rozboju oszacowano na ponad 500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z 4. komisariatu oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze pod koniec ubiegłego tygodnia ustalili, że sprawcą tego rozboju jest 15-letni mieszkaniec Puław. Nieletni został zatrzymany i decyzją sądu umieszczony w zamkniętym ośrodku.

O dalszym losie 15-latka zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.