13-latek wszedł na słup transformatora i został porażony prądem. Ma poparzone 25 proc. ciała

Poparzony 13-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala
Poparzony 13-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala | fot.

W Łążku Ordynackim w powiecie janowskim trzynastoletni chłopiec został porażony prądem, po tym, jak wspiął się na słup transformatora. Nastolatek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Nastolatek został porażony prądem

Do zdarzenia doszło w czwartek (1.09) około godz. 17.30 w miejscowości Łążek Ordynacki w powiecie janowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że na transformatorze na terenie zamkniętej szkoły podstawowej wisi nieprzytomny chłopiec porażony prądem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 13-letni chłopiec wszedł na słup linii elektrycznej i tam został porażony prądem. Nastolatek wisiał na wysokości 4 metrów głową w dół zaczepiony nogą za element konstrukcyjny transformatora. Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy.

„Działania straży polegały na zdjęciu osoby poszkodowanej z wysokości i ewakuacji ze strefy zagrożenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Polegała ona na usunięciu przypalonej odzieży, opatrzeniu ran przy użyciu hydrożeli, okryciu folią termiczną. Około 25 proc. ciała w wyniku kontaktu z wysokim napięciem uległo poparzeniu 2 stopnia” – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Po zaopatrzeniu poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Na miejsce działań został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował chłopca do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak ustalili policjanci, chłopiec był pod opieką dziadków i miał przebywać u kolegi. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają janowscy funkcjonariusze.

Transformator, na który wszedł 13-latek
Transformator, na który wszedł 13-latek | fot. KP PSP Janów Lubelski

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.