12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy tego dnia będą zamknięte

RZ 0087.view

W środę Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą 12 listopada Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy. Powodem jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ustawa o ustanowieniu 12 listopada tego roku Świętem Narodowym z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej została w środę opublikowana w Dzienniku Ustaw. Prezydent Andrzej Duda w ekspresowym tempie podpisał ustawę, która tego samego dnia trafiła do niego po poprawkach sejmowych.

Oznacza to między innymi, że 12 listopada zamknięte będą szkoły, przedszkola i urzędy. Pracować będą mogli ci handlowcy, którzy mogą się otwierać w niedziele wolne od handlu, więc między innymi właściciele sklepów, którzy sami staną za ladą. Czynne będą również restauracje, stacje paliw czy kwiaciarnie.

Zgodnie z ustawą, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które mają być udzielone 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.