12 listopada dniem wolnym od pracy. Sklepy tego dnia będą zamknięte

W środę Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę ustanawiającą 12 listopada Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy. Powodem jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ustawa o ustanowieniu 12 listopada tego roku Świętem Narodowym z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej została w środę opublikowana w Dzienniku Ustaw. Prezydent Andrzej Duda w ekspresowym tempie podpisał ustawę, która tego samego dnia trafiła do niego po poprawkach sejmowych.

Oznacza to między innymi, że 12 listopada zamknięte będą szkoły, przedszkola i urzędy. Pracować będą mogli ci handlowcy, którzy mogą się otwierać w niedziele wolne od handlu, więc między innymi właściciele sklepów, którzy sami staną za ladą. Czynne będą również restauracje, stacje paliw czy kwiaciarnie.

Zgodnie z ustawą, świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które mają być udzielone 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.