105 wykroczeń i 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych to efekt kolejnej akcji „Stop drift”

Kontrola policyjna
Fot. KPP Hrubieszów

Ujawnionych 105 wykroczeń, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i ponad 200 kierowców przebadanych na trzeźwość to efekt działań policjantów hrubieszowskiej drogówki w ramach akcji „Stop drift”.

Akcja „Stop-drift” na terenie Hrubieszowa

W miniony weekend policjanci hrubieszowskiej drogówki przeprowadzili na terenie Hrubieszowa akcję „Stop-drift”. Jej celem było zwalczanie agresywnych i brawurowych zachowań kierowców oraz zapobieganie nielegalnym wyścigom samochodowym.

Dodatkowo istotnym elementem prowadzonych działań było eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. Podczas działań mundurowi ujawnili 105 wykroczeń.

Kontrola policyjna
Fot. KPP Hrubieszów

Ujawnione wykroczenia

Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. 76 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, 29 pouczono, a wobec 6 skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Zatrzymano także 3 prawa jazdy w tym 2 za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych kontrolowanych aut, większość z nich za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 207 kierowców. Jeden z nich 60-letni kierowca opla miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.

W bieżącym roku na terenie Hrubieszowa odnotowano 23 zgłoszenia dotyczące zakłócenia ładu i porządku publicznego ze strony „driftujących” kierujących. Obecnie prowadzone są 3 czynności w sprawach o wykroczenia wobec sprawców. Nałożono 11 mandatów karnych za ujawnione nieprawidłowości w ruchu drogowym przy ulicy Ciesielczuka w Hrubieszowie.

Policyjne kontrole pojazdów mają przede wszystkim działanie prewencyjne i zapobiegające przeprowadzaniu nielegalnych wyścigów. Policjanci podczas codziennych służb mają w zadaniach między innymi zwracanie szczególnej uwagi na tego rodzaju uciążliwe wykroczenia. Nasze działania są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie i będą cyklicznie powtarzane na terenie powiatu — informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak

Czy dzięki takim akcjom jest bezpieczniej na drogach?
Dodaj anonimowy komentarz

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.