REKLAMA
Wiadomości z Lublina

Uwaga na listy od CEDGiF – Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczych i Firm. To oszustwo!

Skomentuj (36)
 1. NINA napisał(a):

  Dzisiaj otrzymałam dokładnie takie samo pismo z CEDGiF mówiące o aktualizacji wpisu działalności gospodarczej. Do pisma dołączony rachunek na kwotę 295 zł wplata do 13.12.16r.Przyznam że dziwne ibardzo podejrzane to pismo, jednakże mozna w pierwszej chwili skojarzyć z CEiIODG? Centr.Ewidencja i Informacji o Działalności Gospodarczej i mozna dać się nabrać….to znowu OSZUŚCI..wszędzie ich pełno…ostrzegam..nie dajcie się oszukać i nie wpłacajcie żadnych pieniędzy NINA

 2. marek napisał(a):

  Ja dostałem to samo i od razu wydało mi sie podejrzane, więc sprawdziłem w internecie, czy ktoś o tym już pisał 🙂

 3. Viola napisał(a):

  Chciałabym zwrócić uwagę, że mamy w kraju tyle sekcji służb a brak zainteresowania oszustami
  powoduje iż co jakiś czas pojawiają się nowe i proceder trwa dalej , wygląda to tak że w Polsce chyba nie działa żadne prawo chroniące obywateli

 4. Stan napisał(a):

  Wystarczy zwróć uwagę na ustawę z 1964, na którą się powołują a ogłoszona w monitorze gospodarczym dopiero w 2014… Ale jest pewnie kilka osób które da się na to nabrać 🙁

 5. patrycja napisał(a):

  dzisiaj dostalam to samo i od razu mi nie pasowało, tym bardziej że w piśmie podany jest mój nip a nie nip mojej spółki której rzekomo pismo miało dotyczyć zwykłe oszustwo

 6. Rafał Wójcik napisał(a):

  Witam.
  Też dostałem taki list….
  Czy czasami nie mają tu zastosowanie informacje z GIODO http://www.giodo.gov.pl/1520021/ ??? Przynajmniej jednoosobowe działalności ???

  1. Adam napisał(a):

   nie

 7. Kasia napisał(a):

  Do Wroclawia tez dotarlo to naciagactwo bezczelne i konto bankowe jest to samo!

 8. Kuba napisał(a):

  Też mam inny numer konta do wpłaty. Dlaczego tacy oszuści nie są ścigani z urzędu?

 9. Remek napisał(a):

  Kluczem
  jest „opłata fakultatywna”. Można sobie wysyłać takie pisemka do woli
  bezkarnie i czekać na frajerów,którzy wpłacą(a jest ich sporo) i nikt
  ich palcem nie ruszy. Zgłosiłem to i dostałem odmowę wszczęcia
  postępowania.

 10. Rafał napisał(a):

  Też miałem takie pisma i to chyba trzy z innych niby instytucji.
  Mię ciekawi skąd oni wiedzą o otwarciu działalności lub od kogo? by naciągać ludzi i czy mogą w taki sposób. Ziobro powinien coś z tym zrobić jak ma walczyć z przekrętami.

 11. dsasd napisał(a):

  Miałem takie pisma dwa. .Zgłosiłem na policje a policjant w Szczecinie powiedział żeby lepiej nie zgłaszał bo to potrwa z dwie godziny

 12. Wojciech napisał(a):

  Gdynia, tez dostałe 01.12 2016 z terminem do 09.12.2016 – Na kopercie nadawcaTIBESTI, ul. Miedziana11/12; 00-835 Warszawa – kwota 295 zł.

 13. Leszek napisał(a):

  Ciekawy jestem kto stoi za tym aby chronić dupe cwaniakom naciagaczom i oszustom. Rzadam aby odpowiednie instytucje wziely się do pracy

 14. rbk17 napisał(a):

  Jak to możliwe że legalne jest wysyłanie do kogo sobie dusza zażyczy mylących wezwań do nienależnej zapłaty? Czy nie można tego podciągnąć pod stalking?

  1. Aleksander Barański napisał(a):

   To jest przestępstwo wyłudzenia. Jest na to paragraf. Można pofatygować się na policję/prokuraturę i zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa. Niektórzy prawnicy nawet to zalecają – na wypadek jakby tamta firma chciała pójść o krok dalej i domagać się zapłaty bardziej agresywnie (np. za pośrednictwem sądu). Problem w tym, że pod wskazanym adresem z definicji mieszka jakaś staruszka, nie mająca pojęcia o co chodzi, a adres firmy zmienia się co kilka miesięcy – jak koło danego adresu robi się więcej szumu. Zresztą, nazwa firmy też regularnie się zmienia.

   1. Dawid Łukasiewicz napisał(a):

    Dwa lata temu jakieś 2 tyg. po założeniu działalności gospodarczej również dostałem podobne pismo. Sprawę zgłosiłem na policję. Sprawa trafiła ze Świdnicy do Prokuratury Rejonowej Łódź Górna. Sprawa została umorzona 8 czerwca 2015, sygn. 1 Ds 984/15.
    W zeszłym tygodniu otrzymałem identyczne pismo jak załączone we wpisie. Tym razem pismo trafi do kosza, bo szkoda mi czasu na wymiar sprawiedliwości w „takim” wydaniu.

 15. trawa63 napisał(a):

  Ja też to dostałem, ale pismo tak gołe z wyjatkiem podstaw prawnych że aż podejżane, A co na to PIS…da im spokój?

 16. Janusz 56M napisał(a):

  dostałem takie pismo dziś firmę założyłem w 1994 roku, a oni mi piszą o wpisie jak ja już trzy razy zmieniłem adres nie wiedzą nawet gdzie jestem na prawdę, słyszałem o tym w radiu nie dam się nabrać, dzięki za ten artykół nie miałem zamiaru płacić. Czemu policja i nasze „kochane państwo” z tym nic nie robi?

 17. ft40 napisał(a):

  Widać z dyskusji, że trzeba obić mordy tym oszustom, to wtedy będzie OK. Inaczej nic się chyba nie wskura. Tylko jak ich namierzyć? A swoją drogą, to jak urząd rejestrujący ich działanośc im to zarejestrował. Bo jeśli podali cudzy NIP (bez rejestratcji formy), to już mają prokuratora, więc chyba NIP jest prawdziwy, tylko firma znika, jak się zrobi szum i wypływa za jakiś czas na nowym adresie.

 18. jukilop napisał(a):

  jest tam przecież numer rachunku bankowego , dlaczego poprzez „niego ” nie można namierzyć oszustów , nie rozumiem…………..

 19. Inżynier Piotr napisał(a):

  Nic im nie zrobicie po prostu żerują na tym że nie czytamy pism ze zrozumieniem.
  MAGICZNE słowo tym PIŚMIE FAKULTATYWNIE czyli DOBROWOLNE 🙁

 20. BOOB napisał(a):

  W innym kraju wymiar sprawiedliwości zrobiłby z tym porządek w kilka sekund. U nas Prawo i Sprawiedliwość robi to samo co oni. Żeby komuś dać np. 500+ muszą komuś zabrać. To jest Prawe i Sprawiedliwe!!. Chodu z tego chorego kraju!!

 21. Krysia napisał(a):

  Dziwne, że ja otrzymałam takie samo pismo tylko inny adres firmy. Nie Miedziana tylko Złota.

 22. Justyna napisał(a):

  Do mnie postarali sie juz o inną nazwę

 23. Anita napisał(a):

  Podpisał się administrator co za idiotyzm

 24. Arek napisał(a):

  Witam właśnie otworzyłem kopertę z tym pismem i od razu się roześmiałem. Ale zgadzam się z jednym z przedmówców że nasz wymiar sprawiedliwości powinien coś z tym zrobić. Takie rzeczy tylko w Polsce!!!

 25. Pawel napisał(a):

  No dobra, ale skąd mają nasze dane?

  1. Kamil napisał(a):

   A dane mają właśnie z. CEiDG standard do mnie przyszło 7 różnego rodzaju takich pism jak zakładałem działalność.

 26. przedsiebiorca napisał(a):

  co ciekawe maja dziady podpisana umowe z Poczta Polska nw wysylanie listow. Szczyt chamstwa i bezczelnosci, ale logiczne myslenie pozwala lac na takich sikiem prostym. z pozdrowieniami

 27. tadek napisał(a):

  Witam
  Otrzymałem również na 500 zł ale jest inne konto może trzeba to zgłosić na policję ?

 28. KazimierzJaneczko napisał(a):

  U mnie 295zł – Chmielna 2 w Warszawie.

 29. vollvo napisał(a):

  umnie 295zł ul. chmielna 2

 30. anna napisał(a):

  Takie pismo otrzymała moja mama, która ma 80 lat. Ale była na tyle przytomną osobą że od razu stwierdziła że ktoś próbuje ją oszukać. Niestety wiele osób z bazarku- na którym pracuje- dokonała zapłaty i nie zwęszyła podstępu. Zastanawiający jest fakt że firma ta podszywa się pod znaną stronę internetową CEiDG i za takie używanie = podszywanie strona rządowa CEiDG powinna wystąpić na drogę sądową. Odnośnie zgłaszania do organu Policji to faktycznie szkoda na to czasu bo im się nie chce takimi rzeczami zajmować. Jest chwilowe przyzwolenie na oszukiwanie, do momentu aż urośnie to do skali Amber Gold.Jestem zdania że oszustów i naciągaczy trzeba tępić.
  Pozdrawiam Anna

 31. Adam napisał(a):

  U mnie dzisiaj doszło a działalność założyłem tydzień temu, na szczęście słuchałem co mówiła Pani w urzędzie o potencjalnych oszustach, nawet ministerstwo na stronie o tym ostrzega a Ziobro na na to wywalone. Pasowałoby to zgłosić do np. „Uwagi” i wtedy coś może się podzieje. Na piśmie jest CRDGiF ale już na ul. Al. Jerozolimskie 96 Wawa Prawdopodobnie tam nawet takiej firmy nie ma bo na kopercie jest napisane tylko „zwrócić do dział rozliczeń” i adres bez nazwy firmy.
  Swoją drogą to ciekawe że można prawie legalnie oszukiwać tysiące ludzi i czuć się bezkarnie
  Pozdrawiam

 32. Grzegorz napisał(a):

  To samo co u poprzednika, tydzień po rejestracji działalności dostałem list z opłatą 295zł od CRDGiF Al Jerozolimskie 96 Warszawa. Ciekawe co powiedzą mi jutro na policji. A tak na marginesie to szkoda że Lublin jest troszkę daleko od Wawy bo by się człowiek wybrał osobiście i porozmawiał jak „POLAK z POLAKIEM”

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *