Zwycięzca loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” odebrał samochód

Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk przekazuje zwycięzcy loterii nagrodę główną
Zwycięzca loterii Rozlicz PIT w Lublinie | Fot. Miasto Lublin

Tegoroczna nagroda główna w miejskiej loterii podatkowej trafiła do Pana Bartosza. To samochód Suzuki Swift z napędem hybrydowym o wartości 80 tys. zł. Pozostali zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 2 tys. zł i 1 tys. zł.

Ile mieszkańców zgłosiło się do loterii

Do piątej edycji zgłosiło się blisko 16,5 tys. mieszkańców. To rekordowa frekwencja i dwa razy więcej uczestników w porównaniu do edycji z 2022 roku. Ponad 1,2 tys. osób zadeklarowało rozliczenie PIT w Lublinie po raz pierwszy, co oznacza większe wpływy do budżetu miasta o około 3 mln zł z tytułu udziału w podatku dochodowym od osób fizycznych. Od początku we wszystkich edycjach loterii udział wzięło ok. 45 tys. osób, z czego 3,7 tys. po raz pierwszy. Dzięki tym osobom, do budżetu miasta wpłynęło ponad 9 mln zł.

– Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w miejskiej akcji i rozliczyli podatek dochodowy w Lublinie. Loterią, którą zorganizowaliśmy już po raz piąty, chcieliśmy zachęcić osoby mieszkające i związane z Lublinem do rozliczenia w naszym mieście podatku dochodowego. Udział w podatku PIT to największe źródło dochodów miasta, z którego infrastruktury i dóbr codziennie korzystamy. Wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, zdecydowaliśmy o tym, że część naszego podatku zasili budżet miasta, co przyczynia się do wzrostu jego dochodów i rozwoju – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zwycięzca loterii Rozlicz PIT w Lublinie siedzi w samochodzie z Prezydentem Krzysztofem Żukiem
Zwycięzca loterii Rozlicz PIT w Lublinie | Fot. Miasto Lublin

Suma nagród w loterii

W tym roku rozlosowano 16 nagród o łącznej wartości około 110 tys. zł. Nagrodą główną w loterii był samochód marki Suzuki Swift o wartości 80 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości 8 889 zł brutto. Nagroda dodatkowa nie jest wydawana do rąk uczestnika loterii, lecz potrącona i przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej. Na zwycięzców czekało także 5 nagród pieniężnych o jednostkowej wartości 2 tys. zł oraz 10 nagród pieniężnych o jednostkowej wartości 1 tys. zł.

W jaki sposób odbyło się losowanie nagród

Losowanie nagród odbyło się przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną, poprzez wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID zgłoszeń w loterii. Podczas losowania podawano imię i pierwszą literę nazwiska zwycięzcy oraz 3 ostatnie cyfry numeru telefonu. Wylosowano laureatów głównych oraz rezerwowych, na wypadek gdyby nie udało się nawiązać kontaktu z laureatem wylosowanym w pierwszej kolejności. Pełna lista zwycięzców dostępna jest na stronie lublin.eu/PIT.

Zwycięzca loterii Rozlicz PIT w Lublinie
Zwycięzca loterii Rozlicz PIT w Lublinie | Fot. Miasto Lublin

Czym jest Loteria Rozlicz PIT w Lublinie

Loteria Rozlicz PIT w Lublinie, jest jednym z miejskich programów premiujących mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie. Osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Lublinie mogą korzystać z oferty Lubelskiej Karty Miejskiej, otrzymują także dodatkowe punkty w rekrutacji do miejskich placówek oświatowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.