Zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego Lublina

bronowice002 large e1414666076657

Znamy już listę projektów, które uzyskały największą ilość głosów lublinian w ramach Budżetu Obywatelskiego Lublina i tym samym zostaną zrealizowane w 2015 roku. W ramach pierwszego Budżetu Obywatelskiego w Lublinie zrealizowanych zostanie 30 projektów o wartości 10 mln zł.

W procedurze Budżetu obywatelskiego mieszkańcy zadecydowali o wydatkowaniu 10 mln zł. W ramach tej kwoty 5,5 mln sfinansuje realizajcę tzw. projektów małych, których koszt realizacji nie może przekroczyć kwoty 500 tys. zł każdy. Reszta tej kwoty, tj. 4,5 mln zł, pokryje koszt realizacji projektów, których wartość mieści się w przedziale od 500 tys. zł do 1,5 mln zł. Głosowanie na projekty trwało 2 tygodnie (24 września – 7 października). Każdy mieszkaniec Lublina, mający skończone 16 lat, mógł zagłosować na maksymalnie 3 projekty duże i 5 projektów małych. Głosowanie odbywało się w formie papierowej i elektronicznej.

W ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Lublina na 2015 rok swój głos oddało prawie 47 tys. mieszkańców.

Lista wygranych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.