Zwłoki noworodka w sortowni śmieci. Matka usłyszała zarzut dzieciobójstwa

garbage 1741138 1280
Wysypisko śmieci | fot. pixabay

Zapadł wyrok w sprawie zwłok noworodka, jakie znaleziono w sortowni śmieci w Adamkach. Sąd wydał wyrok w tej sprawie. Matka dziecka została uznana za winną.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2015 roku koło Radzynia Podlaskiego. Pracownicy Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Adamkach dokonali makabrycznego odkrycia – natknęli się na zwłoki noworodka. Pracownik sortowni ujawnił je na taśmie, podczas segregacji odpadów.

Policjanci przez wiele miesięcy prowadzili czynności mające na celu znalezienie matki dziecka. Sprawdzili szpitale, placówki służby zdrowia, oraz prowadzili wywiad wśród okolicznych mieszkańców. Kilkumiesięczna żmudna praca policjantów przyniosła oczekiwane rezultaty.

Na początku lipca 2016 r. odnaleźli matkę noworodka. Okazało się, że to 31-letnia Agnieszka M. z Łukowa. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę. W miejscu zamieszkania kobiety policjanci zabezpieczyli komputery i nośnik danych użytkowane przez kobietę.

Kobietę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa. – Agnieszka M. nie przyznała się do winy. Podczas przesłuchania stwierdziła, że znaleziony noworodek nie jest jej dzieckiem. Kobieta złożyła obszerne wyjaśnienia w tej sprawie – mówił Marzena Wojtuń, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Radzyniu Podlaskim.

Prokuratura wysłała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie Agnieszki M. Sąd jednak nie zastosował wobec niej żadnego środka zapobiegawczego i kobieta przebywała na wolności. Została poddana badaniom psychiatrycznym, z których wynikało, że jest poczytalna.

W maju 2017 roku Agnieszkę M. oskarżono o znieważenie zwłok. Sąd uznał kobietę za winą. Wydał nieprawomocny wyrok 1,5 roku pozbawienia wolności oraz nakaz opłacenia kosztów postępowania sądowego – 23 tys. złotych.

356 90664
Agnieszka M. odpowie za zabójstwo noworodka | fot. policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.