Zwiedzanie Lublina autobusem linii „T”

W Lublinie rusza wakacyjna linia turystyczna. W autobusie przegubowym Ikarus przewodnik opowie pasażerom o zabytkach i miejscach istotnych dla historii Lublina znajdujących się na trasie przejazdu. Pierwszy kurs, 6 lipca będzie bezpłatny.

Ikarus będzie kursować w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Linia turystyczna będzie odjeżdżać spod Ogrodu Saskiego (przystanek Ogród Saski 03) o godzinach: 14:00, 15:30 i 17:00, a jej trasa przebiegać będzie następującymi ulicami:
Al. Racławickie – Sowińskiego – Radziszewskiego – Skłodowskiej – Lipowa – Krakowskie Przedmieście – Kapucyńska – pl. Wolności – Bernardyńska – Wyszyńskiego – Królewska – Lubartowska – Obywatelska – Chodźki – Smorawińskiego – al. Andersa – Mełgiewska WSEI – Gospodarcza  – Hutnicza – al. Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Wolska – Kunickiego – Pocztowa – pl. Dworcowy – Gazowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – Narutowicza – Lipowa – Al. Racławickie. Przejażdżka będzie trwać około 75 minut.

W autobusie będzie przewodnik, który opowie o zabytkach i miejscach istotnych dla historii Lublina, znajdujących się na trasie przejazdu. Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą oraz obowiązującą uchwałą i stosowanymi ustawami. U konduktora będzie można nabyć bilety 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 2,80 i 1,40.

Linia turystyczna „T” to wspólny projekt Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin Sp. z o.o. oraz Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji, we współpracy z przewodnikami z Lubelskiego Stowarzyszenia Pilotów i Przewodników Turystycznych „Pogranicze”.

 

fot. mpk.lublin.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.