Zwężenie na wiadukcie ul. Lubelskiego Lipca ’80. Ograniczenie prędkości do 30 km/h

Lubelskiego Lipca '80 w Lublinie
Lubelskiego Lipca '80 w Lublinie | Mapy Google

Od najbliższego piątku do końca roku na wiadukcie ul. Lubelskiego Lipca ’80 będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu. Ma to związek z budową nowej drogi w rejonie Targów Lublin.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca ’80

Od piątku (24.09) nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. Lubelskiego Lipca ’80 w Lublinie. Ma to związek z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową drogi w okolicy Targów Lublin. Dla pojazdów jadących w kierunku ul. Stadionowej, za skrzyżowaniem z placem Bychawskim (na wysokości istniejącego wiaduktu drogowego), ul. Lubelskiego Lipca ’80 zostanie zawężona z trzech do dwóch pasów ruchu. W miejscu zwężenia przewidziano ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Taka zmiana organizacji ruchu potrwa do 31 grudnia. W tym czasie drogowcy wykonają połączenie istniejącego obiektu w ciągu ul. Lubelskiego Lipca ’80 z nowym obiektem znajdującym się przy murze oporowym. Pierwszy etap prac zakłada rozbiórki fragmentów istniejących zabudów na ul. Lubelskiego Lipca ’80, takich jak: nawierzchnia jezdni, deski gzymsowe, podbudowy, bariery mostowe i krawężniki. Następnie wykonywane będą prace mające na celu połączenie obu obiektów, czyli deskowanie, zbrojenie i betonowanie.

O inwestycji

Ulica Dworcowa zostanie przedłużona do przebudowanego ronda przy Targach Lublin. Dla usprawnienia ruchu zostanie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca ’80 do wspomnianego ronda oraz droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego). W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do Dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.