ZUS wypłaca 800 plus na nowy okres świadczeniowy

glowne 800 x 600
Materiały prasowe

ZUS przelał już ponad 0,5 mld złotych na konta rodziców i opiekunów w ramach programu 800 plus. Nowy okres rozliczeniowy rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa do 31 maja 2025 r.

Kluczowe informacje o 800 plus

Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego wzrosła z 500 zł do 800 zł na każde dziecko do ukończenia 18 lat. Wypłaty są realizowane bezgotówkowo na rachunki bankowe. Wnioski można składać przez aplikację mZUS, bankowość elektroniczną, PUE ZUS i portal Emp@tia.

pieniądze wypłata banknoty
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Wnioski złożone w czerwcu gwarantują wypłatę z wyrównaniem od czerwca. Spóźnione wnioski, złożone po 30 czerwca, nie będą uwzględniały wyrównania.

Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS, podkreśla: „Warto pilnować terminów, by mieć zagwarantowaną ciągłość wypłaty, jak również nie stracić prawa do świadczenia.”

Jakie są Wasze doświadczenia z programem 800 plus? Podzielcie się w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.