Zuchwała kradzież elektronarzędzi o wartości 12 tys. zł.

policja kajdanki areszt
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Ryccy policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który skradł elektronarzędzia warte 12 tysięcy złotych ze skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego. Większość sprzętu została odzyskana i zwrócona właścicielowi.

Zuchwała kradzież podczas zakupów

W zeszłym tygodniu na terenie gminy Ryki doszło do kradzieży elektronarzędzi o wartości 12 tysięcy złotych. Skradziony sprzęt należał do firmy budowlanej prowadzącej prace w pobliżu. Sprawca, 52-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, jechał ciągnikiem rolniczym na zakupy, gdy zauważył pozostawione bez zabezpieczenia elektronarzędzia na skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego. Wykorzystując brak osób w pobliżu, postanowił je ukraść i zabrał do swojego domu.

Skradzione elektronarzędzia
Skradzione elektronarzędzia

Policja odzyskuje skradzione mienie

Podczas śledztwa ryccy kryminalni zidentyfikowali i zatrzymali sprawcę. Policjanci odzyskali większość skradzionych elektronarzędzi o wartości około 11,5 tysiąca złotych, które zostały zwrócone właścicielowi. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Skradzione elektronarzędzia
Skradzione elektronarzędzia

Jak oceniasz działania policji w tym przypadku? Czy uważasz, że kary za takie przestępstwa są wystarczająco surowe? Podziel się swoimi opiniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.