ZTM Lublina zaprasza na zwiedzanie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej w Lublinie

zajezdnia trolejbusowa mpk lublin grygowej

Wzorem lat ubiegłych Zarząd Transportu Miejskiego wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym organizują zwiedzanie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej.

 

Nowoczesna zajezdnia została oddana do użytkowania w kwietniu 2015 r. – Projekt inwestycji objął m.in. halę obsługowo-naprawczą z myjnią oraz lakiernią, która spełnia rolę w pełni wyposażonego warsztatu. Zajezdnia jest przystosowana do obsługi 100 trolejbusów oraz 25 pojazdów zaplecza technicznego. To nowe rozwiązanie, którego nie było na dotychczasowej zajezdni przy al. Kraśnickiej – przypomina Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

 

Bezpłatne zwiedzanie zajezdni zostało zaplanowane na 18 maja (czwartek). Żeby móc uczestniczyć trzeba się wcześniej zapisać, dzwoniąc pod numer telefonu 81 466 29 43. – Dla wszystkich uczestników odwiedzających zajezdnię przygotowaliśmy drobne upominki – informuje Fisz.

 

Uczestników wycieczki na miejsce dowiezie bezpłatne połączenie z pl. Wolności. Autobus po zakończeniu zwiedzania zabierze też wszystkich do centrum. Dojazd na zajezdnię oraz powrót zapewni bezpłatna linia kursująca na trasie:

Przywóz: Plac Wolności 01 – Narutowicza – Hempla – Kołłątaja – 3 Maja – Dolna 3 Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia – al. Witosa – Grygowej – Plewińskiego – Zajezdnia Grygowej.

Odwóz: Zajezdnia Grygowej – Plewińskiego – Grygowej – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Fabryczna – al. Unii Lubelskiej – Zamojska – Bernardyńska – Narutowicza – Plac Wolności 01.

 

Autobus będzie odjeżdżał z przystanku Plac Wolności 01 o godz. 9.35, 10.35, 11.35 i będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach na trasie przejazdu.

 

Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej przy ul. Grygowej w Lublinie to atrakcja przygotowana przez ZTM w Lublinie wspólnie z miejskim przewoźnikiem – MPK Lublin, znajdująca się w programie Lubelskiego Dnia Europy i kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” zainicjowanej przez Ministerstwo Rozwoju.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.