ZTM Lublin przedłuża akcję Stop Bilet dla uczniów i studentów do 31 maja

DSC03094
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie przedłuża akcję Stop Bilet dla uczniów i studentów do 31 maja. Po tym terminie nie będą już przyjmowane żadne wnioski o zawieszenie ważności biletu okresowego.

Przypomnijmy, że od 25 maja, zgodnie z trzecim etapem znoszenia rządowych ograniczeń, możliwe będą bezpośrednie konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i uczniów klas ósmych. Ponadto przywrócona zostanie możliwość prowadzenia na uczelniach zajęć dydaktycznych dla studentów ostatnich lat studiów oraz zajęć, które nie mogą być realizowane zdalnie.

„Należy się spodziewać, że zwiększona mobilność młodzieży szkolnej oraz studentów, w najbliższym czasie wpłynie na podjęcie decyzji o całkowitym zakończeniu akcji „STOP BILET”. O dokładnym terminie jej zakończenia będziemy informować stosownym komunikatem” – informuje Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy, że bilety okresowe służą uczniom i studentom również do załatwiania spraw nie związanych z edukacją, takich jak: zajęcia pozalekcyjne, aktywność związana z czasem wolnym czy zakupy.

„Uczniom i studentom, którzy chcieliby już rozpocząć korzystanie z komunikacji miejskiej, a ich bilet nie osiągnął jeszcze końcowej daty ważności (ustalonej w momencie zakupu) przypominamy, że należy zgłosić ten fakt do ZTM poprzez skierowanie wiadomości e-mail na adres [email protected]” – przypomina rzeczniczka.

Jednocześnie ZTM podkreśla, że odzyskanie „zawieszonych” dni ważności biletu nie dzieje się automatycznie – datę rozpoczęcia wykorzystania „zawieszonych” dni należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza on-line lub osobiście w Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.