Zrywają kostkę, żeby… posadzić więcej zieleni i skończyć z betonozą

Usuwanie kostki brukowej z Krakowskiego Przedmieścia
Usuwanie kostki brukowej z Krakowskiego Przedmieścia | fot. Miasto Lublin

Betonozy w centrum Lublina będzie mniej. Na Krakowskim Przedmieściu pojawiła się ekipa robotników, którzy zrywają kostkę i przygotowują dodatkowe miejsca na krzewy i inne rośliny.

Więcej zieleni na Krakowskim Przedmieściu

750 krzewów gatunku irga błyszcząca będzie stanowić nowy pas zieleni na ul. Krakowskie Przedmieście. Krzewy ozdobią odcinek od ul. Ewangelickiej do ul. Wieniawskiej. Właśnie trwają prace przy rozbiórce kostki brukowej pod nowe rabaty. Prace w tym zakresie zaplanowano do końca tygodnia, a nasadzenia będą realizowane w ostatnich dwóch tygodniach grudnia.

„Wybrano jeden niewymagający gatunek krzewów, doskonale radzący sobie w warunkach miejskich. Realizowane zadanie, poza względami estetycznymi, ma również na celu poprawę warunków życia drzew w ścisłym centrum miasta. Poprzez rozszczelnienie powierzchni utwardzonej w obrębie drzew, zwiększy się ich zdolność pochłaniania wody” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.