Zrobiło się ciepło, a komary coraz bardziej uciążliwe. Atakują w parkach i na ścieżkach rowerowych

komary
Inwazja komarów | fot. pixabay

W tym roku komarów jest wyjątkowo dużo. Dlaczego? Sprzyja im pogoda – jest ciepło i wilgotno, a to dla nich idealne warunki. Mieszkańcy coraz częściej uskarżają się na uciążliwość komarów na terenach miejskich.

Inwazja komarów

Lublin jest szczególnie narażony na inwazje komarów, ponieważ mamy bardzo dużo terenów zielonych. Idealnym miejscem do ich rozwoju ze względu na szatę roślinną jest Ogród Saski lub Park Ludowy. Poza tym komary występują także w rejonie ścieżek rowerowych wzdłuż Bystrzycy, przy Zalewie Zemborzyckim, czy także w wąwozach, skwerach i terenach rekreacyjnych.

Podobne katusze przeżywają działkowicze i miłośnicy parków. Opady deszczu, a potem palące słońce sprzyjają rozmnażaniu komarów. Nie trzeba czekać do wieczora, żeby poczuć skutki ich ugryzienia. Kiedy więc miasto planuje przeprowadzić akcję odkomarzania terenów miejskich, w tym parków, skwerów i ścieżek rowerowych?

„Planujemy przeprowadzenie pierwszego etapu akcji odkomarzania w drugiej połowie czerwca. Odkomarzane będą tereny miejskie o łącznej powierzchni 280 ha. Dokładna data akcji będzie uzależniona od warunków atmosferycznych. Dla skuteczności akcji powinno być bezdeszczowo i bezwietrznie” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Koszt odkomarzania w 2020 roku wyniósł 36 tys. złotych (189 zł brutto za 1 ha odkomarzanej powierzchni).

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.