Zostań potencjalnym dawcą szpiku – kolejna akcja w Lublinie

Już w najbliższy weekend w Tarasach Zamkowych odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie DKMS.

 

Białaczka to choroba, która w każdej chwili może ujawnić się u każdego z nas, niezależnie od wieku, płci czy statusu. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych krwi od niespokrewnionego dawcy.

 

Podczas weekendowej akcji w Tarasach Zamkowych wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się w bazie DKMS i pomóc ciężko chorym, oczekującym na przeszczep szpiku.

 

Potencjalni dawcy szpiku będą mogli zarejestrować się przy stoisku znajdującym się na placu eventowym, na parterze Tarasów Zamkowych, w godzinach otwarcia centrum handlowego. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu krótkiego formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Wszystkie osoby, zarejestrowane podczas akcji, trafią do światowej bazy dawców i być może w przyszłości będą mogły podarować cząstkę siebie, tym samym dając szansę na życie osobom chorym na nowotwory krwi.

 

Jako potencjalny dawca szpiku zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Należy też mieć z sobą dokument z numerem PESEL.

 

– Lekarstwo mamy w sobie! Dla każdego z nas oddanie wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka to bardzo niewiele – być może dla osób chorych na nowotwory krwi jest to szansa na znalezienie dawcy. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji w Tarasach Zamkowych – mówi Bartłomiej Cisek z Fundacji DKMS.

 Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Oprócz Tarasów Zamkowych będziemy również w Olimpie i Felicity 🙂 Szpik w 80% przypadków pobiera się z krwi!!!! Poza tym rejestracja nie jest jednoznaczna z oddawaniem szpiku, jeśli znajdzie się biorca (może być to za miesiąc od rejestracji, za 5 lat albo nigdy!) na każdym etapie możemy zmienić zdanie i odmówić oddania szpiku. Zachęcam z całego serca, ratowanie życia nie jest trudne!