„Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny”. Uwaga na smsy od oszustów

zdziwiony mężczyzna patrzący w telefon
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

„Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny” – takiego smsa otrzymali dziś nasi czytelnicy od nadawcy Kwarantanna. Uwaga, to oszuści wysyłają smsy z informacją o wytypowaniu do kwarantanny.

10-dniowa kwarantanna

„Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie ” – czytamy w fałszywej wiadomości SMS wysyłanej przez cyberprzestępców. Wiadomość pochodzi od nadawcy „Kwarantanna„, co może sugerować odbiorcom, że może być to wiadomość od Głównej Inspekcji Sanitarnej lub aplikacji Kwarantanna domowa.

„Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi smsami od nadawcy Kwarantanna. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja Sanitarna nie jest autorem tej wiadomości” – czytamy w komunikacie GIS.

Link na domenie cutt.ly został zablokowany przez administratorów strony, ponieważ „został zgłoszony jako podejrzany link”, co uniemożliwia przekierowanie na stronę, którą nadawca wiadomości chciał żebyśmy weszli. Prawdopodobnie zablokowana strona miała za zadanie wyłudzić nasze dane, które mielibyśmy podać do rzekomej kwarantanny.

Wiadomość SMS od Kwarantanna o 10-dniowej kwarantannie z linkiem do strony cutt.ly | fot. czytelnik Marcin

Co jest cutt.ly?

Cutt.ly to strona internetowa do skracania adresów URL, która umożliwia użytkownikom śledzenie, upraszczanie i zarządzanie linkami. Można zarządzać linkami i korzystać z linków, dostosowując i optymalizując każdy z krótkich adresów URL.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.