Zorza polarna w Polsce. Będzie widoczna nad Lublinem

northern lights 225513 960 720 e1450123290620

Podczas dzisiejszej nocy możliwy jest taniec zorzy nad Lublinem. Aktualnie rozpętała się burza geomagnetyczna, która w każdej chwili może dać nam zorzę polarną, ponieważ indeks KP jest niestabilny.

Aby w Lublinie można było ujrzeć zorze potrzebny jest indeks kp który musi 7 kP, a to oznacza, że brakuje bardzo mało. Tak więc szanse są na ujrzenie zorzy polarnej podczas najbliższych godzin są naprawdę duże.

zorza aurora

Na godzinę 20:30 indeks wyniósł aż 6.33 kP.

Informacje na temat zorzy są na bieżąco podawane są na stronie Info Meteo LU Biała Podlaska 

Jak obserwować zorzę ?

Zorzę polarną najlepiej obserwować w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma wielu ulicznych świateł. W Polsce zdarza się obserwować zorzę polarną w północnej części kraju, ale dziś może być ona widoczna nawet w środkowej części. By zobaczyć grę świateł na niebie, trzeba patrzeć w kierunku północnym. Zorza może być widoczna 40 stopni nad horyzontem. Najlepiej jest udać się w jak najmniej oświetlone miejsca, gdzie nie ma latarni i neonów.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.