ZOO w Wojciechowie na skraju upadku przez koronawirusa. W sieci ruszyła zbiórka

ZOO Wojciechów

Lwy, małpy, pumy, wielbłądy, kangury czy alpaki – to tylko niektórzy spośród mieszkańców lubelskiego ZOO w Wojciechowie, które w dobie pandemii koronawirusa przechodzi ciężkie chwile.

Ze względów ryzyka epidemiologicznego ZOO w Wojciechowie musiało zostać zamknięte. Przebywające w ogrodzie zwierzęta potrzebują cały czas opieki weterynaryjnej, specjalistycznego pożywienia i wielu innych niezbędnych do ich funkcjonowania rzeczy.

Koszty utrzymania ogrodu zoologicznego w Wojciechowie to około 30 000 złotych miesięcznie. Pracownikom i zwierzakom można jednak pomóc utrzymać się w tym trudnym czasie – w Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na szczytny cel.

„W sprawie pomocy kontaktowaliśmy się już m.in. z władzami państwa, jednak żaden z pakietów pomocy nie obejmuje naszego zoo. Zwracamy się teraz do wszystkich miłośników naszego zoo i osób, którym zależy na dobru zwierząt” – piszą przedstawicie ZOO w Wojciechowie.

Istniejące od 8 lat ZOO Wojciechów jest prywatnym przedsiębiorstwem posiadającym status ogrodu zoologicznego. Na ok. 5 ha żyje w nim ponad 150 zwierząt, reprezentujących 50 gatunków. Wśród egzotycznych zwierząt są m.in. lwy, małpy, pumy czy wielbłądy.

Link do zbiórki TUTAJ.6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ciężkie chwile to one mają całe życie mieszkając w tym zoo. I jakoś nikomu to nie przeszkadzało wcześniej.

  2. To zoo było na skraju upadku jak tam byłam w wakacje z dziećmi, głodne brudne zwierzęta w ponad 30 stopniowym upale bez dostępu do wody !!! Żal było patrzeć… a za płotem, na końcu tego pseudo-zoo willa jak z bajki…..i już było wszystko jasne… Natychmiast dzwoniłam z interwencją do Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt tylko dziwnym trafem oni też mają siedzibę w Wojciechowie…. 🙁 Zdjęcia zrobiłam tak jak prosili tylko co z tego?! Powinni te zwierzęta natychmiast odebrać właścicielom…. Nigdy więcej prywatnych zoo…

  3. Zoo było cała zimę zamknięte A trzeba było je utrzymywać.Od marca miało zostać otwarte ,żeby zacząć zarabiać na kolejną jesień i zimę żeby przetrwać.Proszę zobaczyć ceny warzyw i owoców w obecnej sytuacji i o ile podskoczyło do góry.Proszę bez zbędnych komentarzy,bo to nie biznes tylko pasja

  4. To jest prywatne zoo, czy rzeczywiście w marcu dowiedziały je takie tłumy, że spadek dochodów uniemożliwia działanie?