Żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa

Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa | fot. WOT
Żołnierze WOT pobierają wymazy na obecność koronawirusa | fot. WOT

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce.

„Żołnierze będą pobierali próbki do badań na obecność koronawirusa we wszystkich punktach w Polsce. Wojskowi mają odpowiednie przeszkolenie i sprawdzili się podczas pierwszej fali epidemii. Tylko dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest 2415 żołnierzy” – poinformował we wtorek Mariusz Błaszczak, szef MON.

Wczoraj przedstawiciele rządu informowali, że w punktach drive-thru, gdzie są pobierane wymazy od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem, zamiast personelu medycznego będą pracowali przeszkoleni żołnierze.

„Żołnierze Wojska Polskiego będą zastępować personel medyczny w punktach drive true. Dzięki temu personel medyczny, który obsługiwał do tej pory mobilne punkty pobrań, zostanie skierowany do szpitali. Minister dodał, że czas pracy tych punktów będzie równocześnie w miarę potrzeb wydłużany” – informuje w komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: W Lublinie można zrobić test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Ile kosztuje?

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.