W Lublinie można zrobić test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Ile kosztuje?

mobilny punkt pobrań typu DriveGo Thru lublin
W Lublinie ruszył mobilny punkt pobrań typu „Drive&Go-Thru” na koronawirusa

Oddział laboratoriów Diagnostyka uruchomił w Lublinie mobilny punkt drive-thru, gdzie można wykonać test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu. Specjalny namiot stanął już przy Arenie Lublin.

Test na koronawirusa bez wysiadania z samochodu

Badania na koronawirusa może zrobić każdy na parkingu stadionu Arena Lublin przy ul. Stadionowej 1. Mobilny punkt pobierania wymazów typu „Drive&Go-Thru” zaczął działać od dziś. Próbki będą pobierane pobierane od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16.

„Taka mobilna placówka, może zostać ustawiona w dowolnie wybranym miejscu w dobrym punkcie komunikacyjnym, zapewniając łatwy dojazd dla pacjentów przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla osób korzystających oraz obsługującego go personelu medycznego” – tłumaczy Diagnostyka.

Badanie na koronawirusa koło Areny Lublin

Do punktu pobrań można dojechać od ul. Stadionowej lub al. Lubelskiego Lipca ’80. Punkt działa w specjalnie do tego przygotowanym namiocie, do którego podjeżdża się samochodem. Wymaz jest pobierany bez konieczności wychodzenia z samochodu. Pobranie próbki z nosa lub gardła trwa kilkanaście sekund.

Wymaz powinien być pobrany rano, po przepłukaniu ust przegotowaną wodą lub po upływie około 3 godzin od ostatniego posiłku. Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia.

„Badanie genetyczne w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 wykonywane jest zastosowaniem metody real time RT- PCR. Materiałem wyjściowym do badania jest wymaz z gardła lub nosogardzieli, z którego izolowany jest materiał genetyczny wirusa (RNA SARS-CoV-2)” – czytamy na stronie Diagnostyka.

Koszt badania na koronawirusa SARS-CoV-2 dla osób prywatnych wynosi 534 zł. Pracownicy służby zdrowia, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni mogą wykonać badanie za darmo. Muszą jedynie okazać dokument potwierdzający prawo do wykonywania zawodu.

Dziennie mobilny punkt jest w stanie przeprowadzić 120 testów.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
 1. Czy dla nauczycielek przedszkola też będzie nie odplatnie

 2. A gdzie w tym wszystkim Farmaceuci ? Też powinni mieć darmowe badania ponieważ maja styczność z różnymi pacjentami…
  Żenada….

 3. Ten test wykryje tylko zarażonych. Ja chce test potwierdzający odpornosc na patogen, bo chorowalem na to. Gdzie można taki test wykonać, bo chce już iść do dentysty legalnie i nie chce dudzianych szczepionek.

 4. Może tylko dla tych nauczycielek, które nie robią błędów?

 5. A dla prostytutek też będą darmowe testy? One mają bardzo bliski kontakt z wieloma osobami.

 6. Czy test może być podstawą do braku 2 tygodniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z zagranicy?

 7. Uuu kasowanie komentarzy z liczbami, nieładnie.
  1-15 kwietnia 2020 – 17121 zgonów.
  1-15 kwietnia 2019 – 16605 zgonów.
  1-15 kwietnia 2018 – 18138 zgonów.
  1-15 kwietnia 2017 – 15979 zgonów.
  Gdzie ta pandemia? W 2018 to jakaś wojna w PL chyba była? Niszczono wtedy gospodarkę?

 8. Ludzie przecież akcja wspierania medyków wyszła z własnej inicjatywy prywatnej placówki. Diagnostyki przecież nikt nie sponsoruje – skąd mają wziąć kase na darmowe testy dla wszystkich, o których piszecie?I tak brawo dla nich że robia cos wiecej dla kolegów po fachu. Władze państwowe sie nie poczuwają do odpowiedzialności…te testy mają swoją cenę, przeciez przygotowanie punktu żeby mógł obsługiwać pacjentów w konwencji drive&go-thru tez swoje kosztuje