Znów będzie okazja zwiedzić Lublin z pokładu Ikarusa, Gutka i Ziutka. Bilety po 30 złotych, a ilość miejsc mocno ograniczona!

Zabytkowy trolejbus Ziutek należący do MPK Lublin
Zabytkowy trolejbus Ziutek należący do MPK Lublin | fot. Dominik Wąsik

W tym roku znowu będzie okazja do zwiedzenia Lublina z pokładu jednego z zabytkowych pojazdów należących do MPK Lublin – Ikarusa, Gutka lub Ziutka. Bilety po 30 złotych.

Lublin. Wraca linia turystyczna

Od ubiegłego roku za organizację linii turystycznej „T” w Lublinie jest odpowiedzialna Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin. Wcześniej, gdy za organizację linii turystycznej odpowiadały MPK i ZTM, koszt przejazdu wynosił tyle, co zwykły bilet autobusowy: 2,80 zł (N) i 1,40 zł (U). Po przejęciu linii przez LOT Metropolia Lublin wprowadzono bilety, które teraz kosztują 30 zł i można je kupić tylko przez internet. Na każdy przejazd obowiązuje limit 24-35 biletów (w zależności od pojazdu).

W tym roku linia turystyczna „T” organizowana w ramach projektu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” wystartuje od 6 lipca i będzie kursować w każdą sobotę lipca i sierpnia o godzinach: 15:00 i 16:00. Przejazdy będą obsługiwane przez zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej, należące do MPK Lublin – Ikarusa (trolejbus przegubowy Ikarus 280.26), Gutka (autobus Jelcz 272 Mex) i Ziutka (trolejbus ZIU 9UP).

Przejazd trwa około 50 minut. W autobusie/trolejbusie będzie obecny przewodnik, który opowie o zabytkach i miejscach istotnych dla historii Lublina, znajdujących się na trasie przejazdu. Obecnie trasy poszczególnych przejazdów nie są jeszcze znane. Poniżej publikujemy harmonogram zaplanowanych przejazdów.

Poznaj Lublin w podróży zabytkowym autobusem/trolejbusem! – HARMONOGRAM

DATA – PRZEWODNIK – POJAZD

  • 6 lipca – Kinga Witkowska-Mirosław – Jelcz 272 Mex (Gutek)
  • 13 lipca – Kinga Witkowska-Mirosław – Ikarus 280.26
  • 20 lipca – Łukasz Fiuta – ZIU 9UP (Ziutek)
  • 27 lipca – Joanna Szmit – Ikarus 280.26
  • 3 sierpnia – Joanna Kozak-Palak – ZIU 9UP (Ziutek)
  • 10 sierpnia – Joanna Kozak-Palak – Ikarus 280.26
  • 17 sierpnia – Łukasz Fiuta – ZIU 9UP (Ziutek)
  • 24 sierpnia – Łukasz Fiuta – Ikarus 280.26
  • 31 sierpnia – Joanna Szmit – Ikarus 280.26

Bilety do nabycia na stronie https://lublininfo.com/poznaj-lublin-z-przewodnikiem/.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.