Zniszczone fontanny na placu Litewskim. Miasto przystępuje do ich naprawy

naprawa fontanna na placu litewskim

We wtorek miasto przystąpiło do naprawy uszkodzonych fontann linearnych na placu Litewskim. Prawdopodobnie fontanny będą uruchomione dopiero za dwa – trzy tygodnie.

 

We wtorek firma kamieniarska wybrana przez miasto przystąpiła do naprawy nawierzchni uszkodzonego placu Litewskiego. Mowa tu o 13 zniszczonych płytach chodnikowych, we dwóch fontannach linearnych.

 

– Wymiana samych płyt kamiennych to koszt rzędu 17 tysięcy złotych. Koszty naprawy pokryje ubezpieczenie miasta oraz firmy sprzątającej Kom-Eko – informuje Olga Mazurek-Podleśna, rzecznik prasowy lubelskiego ratusza.

 

Do tego należy doliczyć koszt wodotrysków. Ich wycenę poznamy w środę. Wymiana dysz fontann linearnych nastąpi w późniejszym terminie, ze względu na czas oczekiwania na części, które nie są dostępne od ręki.

 

Żeby podobne incydenty w przyszłości się nie zdarzyły miasto planuje oznaczyć w odpowiedni sposób ciągi dla pojazdów. W miejscach, w których doszło do uszkodzenia płyt ratusz planuje ustawienie czterech donic z kwiatami.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie dziwcie się jak za tydzień kolejna fontanna będzie zniszczona 😀