Zniszczone fontanny na placu Litewskim. Miasto przystępuje do ich naprawy

We wtorek miasto przystąpiło do naprawy uszkodzonych fontann linearnych na placu Litewskim. Prawdopodobnie fontanny będą uruchomione dopiero za dwa – trzy tygodnie.

 

We wtorek firma kamieniarska wybrana przez miasto przystąpiła do naprawy nawierzchni uszkodzonego placu Litewskiego. Mowa tu o 13 zniszczonych płytach chodnikowych, we dwóch fontannach linearnych.

 

– Wymiana samych płyt kamiennych to koszt rzędu 17 tysięcy złotych. Koszty naprawy pokryje ubezpieczenie miasta oraz firmy sprzątającej Kom-Eko – informuje Olga Mazurek-Podleśna, rzecznik prasowy lubelskiego ratusza.

 

Do tego należy doliczyć koszt wodotrysków. Ich wycenę poznamy w środę. Wymiana dysz fontann linearnych nastąpi w późniejszym terminie, ze względu na czas oczekiwania na części, które nie są dostępne od ręki.

 

Żeby podobne incydenty w przyszłości się nie zdarzyły miasto planuje oznaczyć w odpowiedni sposób ciągi dla pojazdów. W miejscach, w których doszło do uszkodzenia płyt ratusz planuje ustawienie czterech donic z kwiatami.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nie dziwcie się jak za tydzień kolejna fontanna będzie zniszczona 😀