Znana sieć goni Biedronkę i Lidla. Planuje budowę kolejnego sklepu w mieście. Poznaliśmy lokalizację

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

ALDI zamierza postawić w Lublinie kolejny sklep. Z naszych ustaleń wynika, że nowy market ma powstać w dzielnicy Głusk. Poznaliśmy dokładną lokalizację.

ALDI Głusk

O tym, że ALDI przymierza się do kolejnej inwestycji w Lublinie, informujemy jako pierwsi. Inwestycja ma być realizowana na działce przy ul. Głuskiej, którą zajmuje dziś budynek mieszkalny i budynki gospodarcze. To rejon w pobliżu skrzyżowania z ul. Wyzwolenia.

Spółka właśnie złożyła wniosek o pozwolenie na rozbiórkę budynków znajdujących się na działce, na której planowana jest budowa marketu sieci. Prace budowlane mają rozpocząć się w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że ALDI ma w Lublinie już trzy działające sklepy, a czwarty otworzy się w tym tygodniu. W ubiegłym tygodniu sieć otworzyła pierwszy sklep w Świdniku przy ul. Piaseckiej, nieopodal osiedla Nowy Felin.

Powiązane:

ALDI: 600 nowych sklepów w 5 lat

„Nasze ambicje są dość jasno określone, w perspektywie kolejnych pięciu lat chcemy mieć 500-600 sklepów. To zapewni nam odpowiednią skalę, umożliwi dalszy rozwój z osiągnięciem rentowności, z uwzględnieniem amortyzacji pewnych inwestycji i rozbudowy sieci logistycznej” – powiedział Wojciech Łubieński, prezes sieci ALDI w Polsce.

ALDI obecnie posiada w Polsce 233 sklepy i zatrudnia 4 tys. pracowników. Standardem dla sieci są placówki z salą sprzedaży o powierzchni ok. 1 tys. mkw. W najbliższych tygodniach sieć otworzy kilkanaście nowych sklepów, między innymi w Rawiczu, Świdniku, Lublinie, Krakowie, Wieluniu, Smolcu, Sosnowcu, Białymstoku, Słupsku, w Pucku, Legionowie, Żyrardowie, Suwałkach, czy Poznaniu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.