Znaleźli ubrania 15-latka na brzegu zalanego wyrobiska kopalni piachu. W akcji płetwonurkowie

płetwonurek
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na zbiorniku wodnym w wyrobisku na terenie kopalni piachu w miejscowości Borzechów-Kolonia trwa akcja służb ratunkowych. Od wczoraj trwają poszukiwania 15-latka, którego ubrania znaleziono na brzegu zbiornika.

Aktualizacja:
► Wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Ciało 15-latka wyłowili w wody

Zaginął podczas kąpieli w zalanym wyrobisku

Informację o zaginięciu 15-latka policjanci z Bełżyc otrzymali w czwartek (24.06) po godz. 19. Z nieoficjalnych informacji ustaleń wynika, że 15-latek poszedł popływać z kolegą w zalanym wodą wyrobisku kopalni piachu w miejscowości Borzechów-Kolonia.

W pewnej chwili 15-latek zniknął pod wodą. Gdy kolega zorientował się, że 15-latek zbyt długo nie wypływa, postanowił powiadomić o tym bliskich. Na miejsce zadysponowano straż pożarną wyposażoną w łódź ratunkową i przystąpiono do poszukiwań nastolatka.

Wiadomo, że na brzegu wyrobiska znaleziono ubrania 15-latka. Akcja poszukiwawcza została wznowiona w piątkowy poranek. Poszukiwania są prowadzone z wykorzystaniem sonaru i płetwonurków. Policjanci przeczesują okolice kopalni piachu i przesłuchują świadków.

Akcja jest utrudniona, ponieważ dno zbiornika jest bardzo zróżnicowane, w niektórych jego miejscach głębokość wynosi nawet kilka metrów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.