Znalazłeś martwego dzika? Zgłoś to! Dostaniesz w nagrodę 200 zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mieszkańcy województwa lubelskiego, którzy znajdą padłego dzika, nadal mogą zgłaszać się po nagrodę w wysokości 200 zł. Akcja trwa do 29 czerwca.

To kontynuacja działań rozpoczętych w 2017 roku, kiedy to Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego podpisał umowy z gminami, miastami oraz kołami łowieckimi. Według szacunków w naszym województwie może być ich nawet 25 tys. sztuk dzików.

Fakt znalezienia padłego dzika zgłosić trzeba do właściwego powiatowego lekarza weterynarii. Z zaświadczeniem od lekarza weterynarii trzeba zgłosić się do urzędu gminy na terenie, której znaleziono padłego dzika. Wtedy za każdego odnalezionego przez nas dzika wypłacona zostanie nam kwota w wysokości 200 złotych.

W tegorocznym budżecie zarezerwowano na ten cel 350 tys. złotych. – Na terenach występowania choroby w województwie lubelskim, gospodarstwa rolne stoją na skraju bankructwa. Jeżeli nie zostaną podjęte skuteczne działania ochronne, to rozprzestrzenianie się ASF na inne części Polski zagrozi krajowej gospodarce – mówił Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego.

Czytaj także: Znalazłeś martwego dzika? Dostaniesz 200 złotych [ZGŁASZANIE, WYPŁATA]

 WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.