Znalazła kartę bankomatową i poszła na zakupy

bankomat
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Za włamanie na konto bankowe odpowie przed sądem 58-latka. Kobieta podejrzana jest o wykonanie 12 transakcji kartą płatniczą, którą znalazła na ścieżce rowerowej. Zamiast ją zwrócić, płaciła nią za drobne zakupy. Wartość strat wyniosła niemal 1000 zł.

Wykonała kilkanaście operacji

W ubiegłym tygodniu do bialskiej komendy zgłosił się obywatel Białorusi. Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca kilkanaście razy wypłacił gotówkę z jego konta. Przyznał, że prawdopodobnie zagubił kartę, jednak nie wie w jakich okolicznościach.

Gdy nie mógł jej znaleźć, sprawdził w aplikacji mobilnej stan swojego konta. Wówczas zobaczył, że ktoś wykonał kilkanaście operacji na łączną kwotę niemal tysiąca złotych.

Kobieta przyznała się do winy

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że udział w zdarzeniu może mieć 58-letnia mieszkanka miasta.

W trakcie rozmowy z policjantami kobieta przyznała, że znalazła kartę na ścieżce rowerowej. Jednak, zamiast ją zwrócić, postanowiła sprawdzić, czy może z niej skorzystać. „Amatorka cudzego mienia” wykonała łącznie 12 transakcji w sklepach na terenie miasta. Po tym „mając wyrzuty sumienia”, wyrzuciła kartę.

Kobieta usłyszała zarzuty i przyznała się do winy. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli też od 58-latki gotówkę na poczet przyszłych kar i grzywien — informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. No szkoda ze az tak wysoka kara wydaję mi się zeby zwróciła pieniądze I jakas kara na cele haretatywne pomoc straszym czy sprzatanie bo są dużo groźniejsi przestępcy i na nich kary nie ma i nikt nie złapie ich na gorącym uczynku bo naszym władzom prawdziwych przestępców to ciężko ścigać