Znakomity start sezonu dla szczypiornistów AZS UMCS. Pierwsze ligowe zwycięstwo nad Trójką Ostrołęka!

szczypiornista

Szczypiorniści AZS UMCS Lublin świetnie rozpoczęli sezon 1. ligi piłki ręcznej, wygrywając pierwszy mecz w grupie C. Zielono-biali pewnie pokonali UMKS Trójka Ostrołęka 34:27, nie pozwalając rywalom ani razu wyjść na prowadzenie.

Zacięty początek i przewaga AZS-u

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki, ale dzięki świetnej skuteczności Patryka Książki, gospodarze zaczęli budować przewagę. Po jego czterech trafieniach z rzędu AZS UMCS prowadził 15:9, choć goście nie rezygnowali, zbliżając się do 16:13. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:13 dla Lublina.

Dominacja zielono-białych w drugiej połowie

Choć UMKS Ostrołęka rozpoczęła drugą połowę z nadzieją na odrobienie strat, AZS UMCS szybko odpowiedział bramkami Sekuły i Daniela. W 43. minucie lublinianie prowadzili już 23:18, a kolejne trafienia pozwoliły zwiększyć przewagę do 8 punktów. Mimo prób ze strony gości końcówka należała do akademików, którzy wygrali mecz 34:27.

Kluczowi gracze AZS UMCS

Patryk Książka był najskuteczniejszym zawodnikiem meczu, zdobywając 8 bramek. Ważne trafienia dołożyli również Szymon Sekuła i Kuba Bereziński, którzy poprowadzili zespół do pewnej wygranej.

Co sądzisz o świetnym początku sezonu AZS UMCS Lublin? Czy drużyna utrzyma taką formę w kolejnych meczach? Podziel się swoimi opiniami w komentarzu lub udostępnij artykuł!