Znaczki na listach poleconych tylko do końca kwietnia

listy placówka pocztowa poczta polska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Poczta Polska

Tylko do końca kwietnia wysyłka listów poleconych będzie możliwa z opłatą w postaci tradycyjnych znaczków pocztowych. Od 1 maja na listach poleconych umieszczona zostanie nowa nalepka „R”.

Nalepka „R” na liście poleconym

Poczta Polska rezygnuje ze znaczków pocztowych jako formy opłaty za korespondencję. Od 1 maja tradycyjne znaczki pocztowe zastąpią nowe wzory nalepki „R”.

Nowe rozwiązanie przygotowano w celu usprawnienia zasad nadawania korespondencji rejestrowanej, ustandaryzowania formy opłaty za wszystkie przesyłki rejestrowane i przyspieszenia procesu obsługi klientów na terenie placówek pocztowych.

Obecnie, listy polecone stanowią aż 1/3 wolumenu przesyłek całej korespondencji listowej obsługiwanej przez Pocztę Polską. Warto zaznaczyć, że dla klientów umownych, Poczta Polska od dawna udostępnia opcję wysyłki korespondencji bez znaczka, co ma niewątpliwe przełożenie na usprawnienie procesu logistycznego związanego z przygotowaniem i wysyłką takiej korespondencji.

Listy polecone są przesyłkami rejestrowanymi na etapie nadania i doręczenia. Oznacza to, że klient otrzymuje potwierdzenie nadania takiej przesyłki i może śledzić w systemie monitoringu, kiedy została doręczona.

Klienci mają do dyspozycji dwie formuły wysyłki korespondencji poleconej:

  • priorytetową – z przewidywanym terminem realizacji usługi w następnym dniu roboczym po dniu nadania, pod warunkiem nadania listu do godziny 15:00, 
  • ekonomiczną – z przewidywanym terminem realizacji usługi w ciągu 3 dni roboczych, po dniu nadania. 

Dodatkowo klienci mogą skorzystać z opcji potwierdzenia odbioru w formie papierowej lub dla sądów i innych klientów umownych – elektronicznej. 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.