Zmodyfikowane BMW rzuciło się policjantom w oczy. Auto od ponad roku nie miało ważnego przeglądu, a koła wystawały poza obrys

Zmodyfikowane BMW zatrzymane przez policjantów do kontroli
Zmodyfikowane BMW zatrzymane przez policjantów do kontroli | fot. KMP Lublin

W sobotę policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili kolejne kontrole w ramach akcji „stop-drift”. Jej efektem było ujawnienie blisko 60 wykroczeń, wystawienie ponad 50 mandatów i zatrzymanych 14 dowodów rejestracyjnych.

Nocne kontrole aut w Lublinie

Patrole policji zwalczające amatorów nocnej i agresywnej jazdy pojawiają się na ulicach Lublina regularnie. W swoich działaniach funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego skupiają się przede wszystkim na kierowcach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa.

„Prowadzone są kontrole prędkości, sprawdzana jest trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas sobotnich (4.11) działań ujawnili 59 wykroczeń. Znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Policjanci zwracają uwagę, iż w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami.

Efektem sobotniej akcji było wystawienie łącznie 53 mandatów karnych. Z powodu nieprawidłowości policjanci zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych. Niektóre samochody zupełnie nie nadawały się do dalszej jazdy.

„Jednym z nich było BMW należące do 23-latka. Pojazd od ponad roku nie posiadał ważnych badań technicznych, ponadto jego koła wystawały poza obrys samochodu. Dodatkowo w wyniku modyfikacji pojawiło się sporo ostrych elementów, które zagrażały bezpieczeństwu” – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski.

Policjanci zapowiadają, iż w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych działań w ramach akcji „stop-drift”.

Zdjęcia z sobotniej akcji

Dodge zatrzymany do kontroli policyjnej w centrum Lublina
Dodge zatrzymany do kontroli policyjnej w centrum Lublina | fot. KMP Lublin
Niebieskie BMW po modyfikacjach zatrzymane do kontroli w centrum Lublina
Niebieskie BMW po modyfikacjach zatrzymane do kontroli w centrum Lublina | fot. KMP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.