Zmieniają flagę na Maszcie Niepodległości

64947196 10217092310798231 7613195948704923648 o
Zmiana flagi na Maszcie Niepodległości w Lublinie | fot. czytelniczka Elżbieta

Od wtorkowego poranka trwają prace przy zmianie flagi na Maszcie Niepodległości ustawionym na rondzie Dmowskiego przy lubelskim Zamku.

Maszt Niepodległości na rondzie Dmowskiego ma 35 metrów wysokości i jest wykonany z 22 ton stali. Na jego szczycie powiewa biało-czerwona flaga powierzchni blisko 50 mkw. Ostatnia zmiana flagi miała miejsce pod koniec stycznia, kiedy to zdjęto brudną, a w jej miejsce powieszono nową.

Dziś ponownie pod maszt podjechał wysięgnik, przy pomocy którego ściągnięto zużytą flagę i na jej miejsce jest montowana już nowa. Taka operacja ma być wykonywana sześć razy w ciągu roku.

Przypomnijmy, że budowa masztu pochłonęła ponad 670 tys. zł. Sfinansowały ją trzy spółki skarbu państwa z woj. lubelskiego: Grupa Azoty Puławy, Lubelski Węgiel „Bogdanka” i PGE Dystrybucja.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Aile idzie z naszych podatków? Za zmianę flagi bo podnośnik nowa flaga i ludzie kosztyją x6 w ciągu roku? Za za idiota projektował toen masz że nawet w czasie tragedii narodowej nie ma możliwosci opuszcenia flagi do połowy?