Zmiany w terminach szczepień. Skrócony czas między dawkami do 35 dni

Szczepienie przeciw Covid-19
Szczepienie przeciw Covid-19 | fot. Katarzyna Link, LUW

Zmiany w terminach szczepień od 17 maja. Drugą dawkę szczepionki będzie można przyjąć już po 35 dniach. Ozdrowieńcy będą mogli się zaczepić po 30 dniach od daty otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Zmiany w terminach szczepień między dawkami – drugie szczepienie już po 35 dniach

Od 17 maja szczepienie ozdrowieńców odbędzie się po 30 dniach od daty otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej trzeba było odczekać aż 90 dni.

Również od 17 maja zostanie skrócony czas podawania drugiej dawki szczepionek. Największe zmiany dotyczą szczepionki AstraZeneca, gdzie okres pomiędzy szczepieniami zmieni się – z blisko 3 miesięcy do 5 tygodni.

„Zgodnie ze stanowiskiem Rady Medycznej podjęliśmy decyzję o skróceniu okresu między podaniem drugiej dawki szczepionki: Moderna z 42 dni do 35 dni, Pfizer z 42 dni do 35 dni, AstraZeneca z 84 dni do 35 dni. Zmiana podyktowana jest dostępnością szczepionek” – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Szczepienia osób pełnoletnich

Od 10 maja uruchomiono rejestrację dla wszystkich osób pełnoletnich. Osobom urodzonym w 2003 roku w dniu 18-tych urodzin zostaje wystawione e-skierowanie. Zarejestrować na szczepienie można się na kilka sposobów: na stronie pacjent.gov.pl lub za pośrednictwem infolinii 989.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dlaczego nikt nie napiszę prawdy, że przyspieszenie terminu będzie dotyczyć wszystkich nowych pacjentów. Ci którzy już przyjęli 1 dawkę idą wg starego programu