Zmiany w rozkładach jazdy obowiązujące od 1 września

imag0040 e1408735469686

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 września br. (poniedziałek) obowiązują nowe rozkłady jazdy.

Poniżej przedstawiamy zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, które obowiązują od 1 września br.:

1/ Tymczasowa linia nr 709 i 718

W związku z prowadzonymi pracami drogowymi utrzymany zostaje objazd ul. Warszawskiej oraz ul. Łęczyńskiej i w związku z tym nadal kursować będą dwie linie, uruchomione na potrzeby tych objazdów tj. 718 i 709.

2/ Przejazd środków komunikacji miejskiej przez ul. Narutowicza

Od dnia 1 września br. będzie przejezdna, dla środków komunikacji miejskiej, ul. Narutowicza na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Okopowej;

3/ Zmiany w kursowaniu linii nocnych

Linia N2:

Granitowa (os. Poręby) – Jana Pawła II – Armii Krajowej – Orkana – Kraśnicka – Bohaterów Monte Cassino – Wileńska – Głęboka – Sowińskiego – Racławickie – Krakowskie Przedmieście – Plac Litewski – Narutowicza- Lubartowska – Tysiąclecia – Lwowska – Andersa – Mełgiewska – Gospodarcza – Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – Dekutowskiego – Witosa – Doświadczalna – Felin (wariantowo kursy wydłużone do Świdnika);

Linia N3:

Koncertowa (os. Szymanowskiego) – Choiny – Elsnera – Kompozytorów Polskich – Smorawińskiego – Chodźki – Smorawińskiego – Popiełuszki – Racławickie – Krakowskie Przedmieście – Plac Litewski – Narutowicza – Zamojska – Lubelskiego Lipca – Dworzec PKP – Kunickiego – Abramowicka – Szymonowica

4/ Zmiana trasy linii 10

W celu objęcia zasięgiem linii nr 10 mieszkańców nowych, dużych osiedli mieszkaniowych m.in. ul. Gęsia, Jaspisowa, Jantarowa itp. ZTM w Lublinie wprowadza poniższe zmiany na trasie kursowania linii 10:

… – Roztocze – Jana Pawła II – Kraśnicka – Węglin (pętla)

5/ Ponowne uruchomienie linii 155

Uruchomiona zostaje ponownie linia 155, która w związku z zamknięciem ul. Łęczyńskiej jeździć będzie następującym objazdem (w obu kierunkach):

… – Witosa – Krańcowa – Droga Męczenników Majdanka – …

6/ Zmiany w nazwach przystanków:

– przystanek Poniatowskiego zmienia nazwę na Galeria Labirynt (na wniosek Rady Dzielnicy)

– przystanek Owcza zmienia nazwę na Gęsia

– przystanek Gęsia zmienia nazwę na Kryształowa (przystanek na żądanie)

7/ Uruchomienie nowego przystanku

Uruchomiono nowy przystanek na ul. Abramowickiej: Szpital Neuropsychiatryczny (przystanek na żądanie).

8/ Zmiana częstotliwości kursowania linii 158 w soboty i niedziele

Koordynacja z pozostałymi liniami trolejbusowymi

9/ Kolejny etap korekty czasów przejazdu na wybranych odcinkach

Wprowadzone zmiany w zakresie korekty czasów przejazdów, które wejdą w życie od września, mają na celu optymalizację i urealnienie międzyprzystankowych czasów przejazdów, a co za tym idzie poprawę punktualności kursowania, poprzez wyeliminowanie przyspieszeń i opóźnień. W szczególności brane jest pod uwagę wydłużenie czasów przejazdu w trakcie trwania szczytu popołudniowego w Centrum Miasta.

Informujemy, że szczegółowe rozkłady jazdy poszczególnych linii w okresie od 01 września 2014 r. są już dostępne na stronie internetowej: http://www.ztm.lublin.eu

Uwagi do rozkładów można kierować do 22 września na adres [email protected]. Możliwe do realizacji wnioski zostaną wprowadzone jako modyfikacja rozkładów od 1 listopada.

fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.