Zmiany w komunikacji miejskiej w Lublinie. Od przyszłego tygodnia więcej kursów

Do Lublina dotarła pierwsza dostawa trolejbusów marki Solaris Trollino 18M | Miasto Lublin
Do Lublina dotarła pierwsza dostawa trolejbusów marki Solaris Trollino 18M | Miasto Lublin

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że od 1 lutego wprowadzone zostaną znaczne zmiany w rozkładach jazdy pojazdów komunikacji miejskiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 lutego

Od 1 lutego w głównej mierze rozkład będzie bazowały na rozkładach ważny do 23 grudnia 2020 r. Zmiany dotyczyć będą zwiększenia częstotliwości kursowania linii trolejbusowych nr 151 i 158, w dzień powszedni, do 10 minut w szczycie komunikacyjnym oraz 20 minut poza nim (obecnie co 20 minut przez cały dzień).

Dodatkowo linie autobusowe nr 12 i 16, kursujące obecnie z częstotliwością około 60 minut, pojadą co ok. 45 minut, natomiast linia nr 11 w szczycie pojedzie co 40 minut, a poza szczytem co 60 minut (obecnie co 60 minut przez cały dzień).

Ponadto zakończony będzie objazd linii nr 11, 15 i 55 – autobusy zamiast przez ul. Leszczyńskiego i ul. Czechowską pojadą normalną trasą przez ul. Popiełuszki i ul. Poniatowskiego.

Rozkłady ważne od 1 lutego są już dostępne na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A może wkoncu coś by zrobili z połączeniem wrotkowa z lsm, linia 37 To jest jak nie śmieszny żart.