Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okolicach budowy dworca metropolitalnego

Budowa dworca metropolitalnego w Lublinie
Budowa dworca metropolitalnego w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W związku z planowanym zamknięciem dla ruchu odcinka ul. Młyńskiej, w sobotę obowiązywać będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie budowy dworca metropolitalnego. Przedstawiamy szczegóły.

Autobusy pojadą inaczej

W sobotę (9.07) w godz. 7-10 nastąpi czasowe zamknięcie dla ruchu ul. Młyńskiej na odcinku od ul. Dworcowej do ronda Sportowców. Na czas prowadzonych prac przy budowie dworca metropolitalnego wprowadzona zostanie zmiana w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Wszystkie linie po obsłudze przystanków Dworzec Gł. PKP 01 i 02 (tj. przy wyjeździe spod dworca) zostają skierowane ul. Dworcową do ronda im. Anastazego Suligowskiego (przy Targach Lublin), a następnie łącznikiem do al. Piłsudskiego. W zależności od dalszej trasy przejazdu autobusy i trolejbusy pojadą w kierunku ul. Wolskiej, ronda Lubelskiego Lipca ’80 lub ul. Krochmalnej.

Przystankiem końcowym dla linii nr 30 i 34 będzie parking przy ul.Młyńskiej, natomiast przystanek Arena Lublin 02 będzie nieobsługiwany.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.