Zmiana terminu zaprzysiężenia nowego rządu. Jest wniosek do prezydenta

mateusz morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz / KPRM

Z powodu zakażenia koronawirusem u Przemysława Czarnka zmieni się termin zaprzysiężenia nowego rządu. Premier skierował do prezydenta wniosek o zmianę terminu rekonstrukcji rządu.

W poniedziałek Przemysław Czarnek poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Tego dnia o godzinie 15:00 miała odbyć się uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu, podczas której Czarnek miał odebrać nominację na ministra edukacji i nauki. Premier Mateusz Morawiecki skierował do prezydenta wniosek o zmianę terminu zaprzysiężenia nowego rządu.

„W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. Osoby, które miały bliski kontakt z zarażonym będą realizowały obowiązki wynikające z przepisów. Z tego powodu premier zwrócił się do prezydenta o zmianę terminu zaprzysiężenia” – napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Zmiany w składzie Rady Ministrów:

Mateusz Morawiecki – premier,

Jarosław Kaczyński – wicepremier,

Piotr Gliński – wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu,

Jacek Sasin – wicepremier, minister aktywów państwowych,

Jarosław Gowin – wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii,

Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki,

Michał Kurtyka – minister środowiska i klimatu,

Grzegorz Puda – minister rolnictwa i leśnictwa,

Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury,

Mariusz Błaszczak – minister obrony narodowej,

Mariusz Kamiński – minister spraw wewnętrznych i administracji,

Zbigniew Rau – minister spraw zagranicznych,

Tadeusz Kościński – minister finansów i funduszy,

Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej,

Adam Niedzielski – minister zdrowia,

Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości.

W nowym rządzie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej zostaną połączone. Scalone będą Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Klimatu. Powstanie także nowe ministerstwo – Rozwoju, Pracy i Technologii.

Dodatkowo, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie przekształcone w Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa, resort sportu zostanie włączony do resortu kultury, a Ministerstwo Finansów zostanie przekształcone w Ministerstwo Finansów i Funduszy.

Natomiast likwidacji podlegają: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Sportu, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.