Zmiana rozkładu jazdy pociągów Polregio od 10 grudnia. Więcej kursów, nowe trasy

Pociąg Polregio
Pociąg Polregio | materiały spółki

W niedzielę, 10 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów Polregio. Co czeka pasażerów?

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów Polregio w województwie lubelskim

Od niedzieli 10 grudnia 2023 r. wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych Polregio. Opublikowany rozkład będzie obowiązywał do 3 marca 2024 r.

„Nowy rozkład jazdy Polregio to efekt zarówno dynamicznego wzrostu spółki, jak i owocnej współpracy z samorządami wojewódzkimi. W kilku województwach istotnie zwiększamy pracę eksploatacyjną. W nowym rozkładzie jazdy, pociągi Polregio będą codziennie zatrzymywać się aż na ok. 1950 stacjach, w tym na kilkudziesięciu nowych przystankach, niwelując tym samym zjawisko wykluczenia transportowego” – mówi Adam Pawlik, prezes zarządu Polregio S.A.

Oto najważniejsze zmiany w woj. lubelskim w nowym rozkładzie jazdy Polregio 2023/2024.

Nowe całoroczne połączenia:

* Zamość Wschód – Hrebenne – Zamość Wschód (1 para pociągów kursujących w niedzielę oraz dodatkowo 1 połączenie w relacji Zamość Wschód – Hrebenne w piątek).

* Zamość Wschód – Bełżec – Zamość Wschód (5 par pociągów).

* Lublin Główny – Kraśnik – Lublin Główny (1 para pociągów).

Ponadto:

* Zwiększenie z 3 do 4 par pociągów w relacji Lublin Główny – Szastarka – Lublin Główny.

* Zwiększenie z 4 do 5 par pociągów w relacji Lublin Główny – Zamość Wschód – Lublin Główny.

* Wydłużenie jednej relacji Lublin Główny – Lubartów Słowackiego – Lublin Główny na Lublin Główny – Łuków – Lublin Główny.

„Zachęcamy, aby przed podróżą upewnić się odnośnie odjazdu lub przyjazdu pociągu, z którego zamierzamy skorzystać w wybranym przez siebie dniu. Godziny odjazdów i przyjazdów pociągów mogą ulec minutowym zmianom” – informuje Polregio.

Nowy przystanek kolejowy

Lepszy dostęp do kolei w województwie lubelskim zapewni nowy przystanek na trasie między Zamościem a Szczebrzeszynem. Pociągi w Żurawnicy zatrzymają się od 2 stycznia 2024 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.