Zmiana ograniczenia prędkości na al. Witosa. Winne dziury w jezdni

Ograniczenie prędkości do 30 km/h na al. Witosa w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Ograniczenie prędkości do 30 km/h na al. Witosa w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Obecne warunki pogodowe nie pozwalają na trwalsze naprawy ubytków w jezdniach, więc zdecydowano na umieszczenie znaków informujących o ubytkach i ograniczono prędkość na wybranych ulicach.

Ograniczenie prędkości na al. Witosa i nie tylko

Czytelnicy informują, że na al. Witosa od skrzyżowania z ul. Hutniczą do granic miasta wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Powodem takiego ograniczenia są liczne ubytki w jezdni, których ze względu na obecne warunki pogodowe nie da się naprawić.

Ulice z dodatkowymi ograniczeniami to: ul. Nadbystrzycka (od Zana do Głębokiej), ul. Głęboka (od Narutowicza do Wileńskiej), ul. Sowińskiego (od Głębokiej do Radziszewskiego), ul. Zana (od Nadbystrzyckiej do Wileńskiej) oraz na ul. Mościckiego.

Ograniczenia prędkości będą obowiązywać do czasu usunięcia ubytków. Kiedy to nastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo. Drogowcy czekają na poprawę warunków pogodowych. Prawdopodobnie naprawy będą możliwe dopiero w okresie wiosennym.

Jak powstają ubytki w jezdniach?

Nawierzchnie asfaltowe poprzez ich użytkowanie ulegają tak zwanemu „zmęczeniu powierzchni drogowej”. To powoduje mikropęknięcia. Zgromadzona w nich zimą woda zwiększa swoją objętość, a gdy przychodzi ocieplenie woda powraca do stanu ciekłego, pozostawiając za sobą znacznie większe pęknięcia w drogach.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.