Zmiana czasu z letniego na zimowy 2019 już w ten weekend

zmiana czasu na zimowy 2017
Zmiana czasu | fot. pixabay

Już w ten weekend przestawiamy zegarki na czas zimowy. W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy, przez co będziemy spali o godzinę dłużej.

Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy 2019? To pytanie zadają sobie Polacy, gdy tylko na dworze robi się zimniej. Jesienne dni przypominają o nadchodzących mrozach, ale i dłuższym śnie.

Zmiana czasu na zimowy 2019 z letniego – kiedy przestawiamy zegarki?

W 2019 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Musimy przesunąć wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00.

Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę snu więcej, ale dla pracowników nocny dyżur o godzinę dłużej. Warto pamiętać, że takie urządzenia jak komputery i telefony automatycznie przestawią godzinę. W tradycyjnych zegarkach musimy pamiętać o tym sami.

Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii.

W Polsce zmianę czasu stosujemy od 1977 roku. Obecnie czas letni funkcjonuje w około 70 państwach, również europejskich nie wliczając Islandii, a od 2011 roku również Rosji i Białorusi. W krajach wysoko rozwiniętych wyjątek stanowi Japonia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Idzie zima, jestem za tym, żeby wskazówki zegarów przesunąć godzinę do przodu!! O 18 będzie widno!! I to będzie wykorzystanie światła dziennego.