Zmiana czasu na zimowy 2018. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki

zmiana czasu na zimowy 2017
Zmiana czasu | fot. pixabay

Zmiana czasu na zimowy 2018. W tym roku tradycyjnie czas zimowy będzie obowiązywał od ostatniej niedzieli października. Wtedy należy przestawić zegarki o godzinę do tyłu.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca. W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012–2016.

Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii.

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2018?

W 2018 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 27 października na niedzielę 28 października. Musimy przesunąć wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00.

Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę snu więcej, ale do pracowników nocny dyżur o godzinę dłużej. Warto pamiętać, że takie urządzenia jak komputery i telefony automatycznie przestawią godzinę. W tradycyjnych zegarkach musimy pamiętać o tym sami.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.