Zmarł miejski trębacz Onufry Koszarny. Opuszczą flagę na ratuszu na znak żałoby

73316971 2638415516220970 8331007106966618112 o
Zmarł miejski trębacz Onufry Koszarny | fot. UM Lublin

W poniedziałek wieczór zmarł Onufry Koszarny. Miejski trębacz miał 86 lat. Na znak żałoby – o godz. 12 – prezydent Krzysztof Żuk opuści flagę Lublina na ratuszu do połowy, a miejski trębacz odegra melodię „Cisza”.

Z wielkim żalem informujemy, że zmarł pan Onufry Koszarny, wieloletni miejski trębacz. Przez prawie 25 lat od 1991 roku pan Onufry grał w południe hejnał Lublina, przy ważnych okazjach, świętach i na początek sesji Rady Miasta. Zawsze cieszył się ogromnym szacunkiem i budził wielką sympatię” – czytamy na stronie miasta.

Onufry Koszarny urodził się w 1933 roku w Hucie Dzierążyńskiej niedaleko Tomaszowa Lubelskiego. Pochodził z umuzykalnionej rodziny, jego ojciec grał na skrzypcach i na klarnecie, stryj na trąbce. Od najmłodszych lat związany był z muzyką, w latach 1953-1956 podczas służby wojskowej nabrał praktyki w orkiestrze wojskowej.

Później przez 32 lata grał w orkiestrze w Fabryce Samochodów Ciężarowych i przez 7 lat w orkiestrze górniczej. Był również członkiem Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrowica”, a także orkiestry kolejowej.

21 stycznia 2016 roku odszedł na zasłużoną emeryturę. Z tej okazji prezydent Krzysztof Żuk na sesji Rady Miasta odznaczył go Medalem Unii Lubelskiej.

Na znak żałoby – o godz. 12 – prezydent Krzysztof Żuk opuści flagę Lublina na ratuszu do połowy, a następca pana Onufrego odegra melodię „Cisza”.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.