Złote i srebrne sztafety AZS UMCS Lublin na Mistrzostwach Polski U23

zawodnicy, lekkoatleci

Dwudniowe zmagania w ramach 41. PZLA Mistrzostw Polski U23 zakończyły się sukcesem dla sztafet AZS UMCS Lublin. W niedzielę panowie sięgnęli po złoto na 4×400 metrów, a panie wywalczyły srebro na 4×100 metrów.

Triumf na 4×400 metrów

Męska sztafeta w składzie Remigiusz Zazula, Bartosz Kitliński, Oskar Groński i Patryk Grzegorzewicz zdobyła złoty medal, kończąc bieg z czasem 3:14.80. Zawodnicy zdominowali wyścig, finiszując z blisko 3-sekundową przewagą nad drugim AZS-em AWF Wrocław.

Srebrne medale dla pań na 4×100 metrów

Kobieca sztafeta, w skład której weszły Alicja Rak, Emilia Wójtowicz, Zuzanna Gozdera oraz Maja Łyskowka, w świetnym stylu wywalczyła srebrny medal. Zakończyły bieg z czasem 46.03.

Indywidualne wyniki lubelskich lekkoatletów

Weronika Taracha otarła się o medal na 400 metrów przez płotki, zajmując czwarte miejsce z czasem 59.97 sekundy.
Łukasz Bańka zajął piąte miejsce na tym samym dystansie z czasem 53.50 sekundy (SB).
Emilia Wójtowicz pobiła swój rekord życiowy na 200 metrów (24.38 PB), co dało jej siódme miejsce.
Sergiusz Stański w rzucie dyskiem uzyskał wynik 44.45 metra.

Podsumowanie mistrzostw

AZS UMCS Lublin zakończył mistrzostwa z dorobkiem trzech złotych, jednego srebrnego i trzech brązowych medali, co dało drugi wynik w rankingu medalowym. Lubelscy lekkoatleci zdobyli łącznie 198 punktów, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Jakie są Wasze wrażenia po tych emocjonujących mistrzostwach? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach i udostępnijcie ten artykuł, aby inni mogli poznać sukcesy naszych lekkoatletów!