Złodzieje katalizatorów w rękach policji. Odpowiedzą też za inne przestępstwa

Złodzieje katalizatorów w Lublinie w rękach policji
Złodzieje katalizatorów w Lublinie w rękach policji | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina ustalili i zatrzymali trzech złodziei katalizatorów. Mężczyźni odpowiedzą również za inne przestępstwa. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże katalizatorów w Lublinie

Zatrzymanie złodziei katalizatorów było efektem pracy operacyjnej kryminalnych z 7 komisariatu policji w Lublinie. Funkcjonariusze analizując kolejne zdarzenia ustalili, że mogą za nimi stać 3 mieszkańcy Lublina w wieku 31, 32 i 33 lat.

Z informacji jakie posiadali operacyjni wynikało, iż sprawcy mają na swoim koncie włamanie do samochodu marki Renault i kradzież elektronarzędzi o wartości ponad 40 tys. zł oraz 4 kradzieże katalizatorów, kradzież roweru oraz kradzież kosmetyków w jednej z drogerii. Łączne straty oszacowano na około 50 tysięcy złotych.

Dwaj sprawcy zostali zatrzymani w jednym z mieszkań w dzielnicy LSM. Mężczyźni kompletnie nie spodziewali się wizyty funkcjonariuszy. W jednym z pokoi policjanci odnaleźli część utraconego mienia. Zabezpieczono m.in. elektronarzędzia, trzy katalizatory, kartę bankomatową, a także kilka gramów amfetaminy.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty, do których popełnienia się przyznali. Odpowiedzą za włamanie, kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Może im grozić do 10 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.