Złodziej katalizatorów wpadł drugi raz w ciągu kilku dni. Tym razem zatrzymali go wywiadowcy

Złodziej katalizatorów wpadł drugi raz na próbie kradzieży
Złodziej katalizatorów wpadł drugi raz na próbie kradzieży | fot. KMP Lublin

Poprzednim razem 43-latka ujęli dwaj przechodnie, którzy natknęli się, gdy ten leżał pod autem i wycinał katalizator. Tym razem mężczyzna został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców.

Pechowy złodziej katalizatorów

Przypomnimy, że w ubiegłym tygodniu dwaj mężczyźni, idąc ulicą, usłyszeli dźwięk stukania wydobywający się spod jednego z samochodów zaparkowanych przy ulicy. Jak się okazało pod autem leżał 43-latek, który wycinał katalizator. Mężczyzna został ujęty przez przechodniów i przekazany w ręce policji. 43-latek usłyszał 8 zarzutów dotyczących kradzieży katalizatorów.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Po kilku dniach na 43-latka natknęli się policyjni wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku, gdy wycinał katalizator w dzielnicy Ponikwoda. Sprawca został wyciągnięty przez funkcjonariuszy spod samochodu i trafił do policyjnej celi.

W trakcie przesłuchania dodatkowo przyznał się do dokonania kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów. Jak tłumaczył, po wcześniejszym zatrzymaniu, policjanci zarekwirowali mu sprzęt do wycinki katalizatorów. Z tego powodu odsprzedał drogie alkohole i za gotówkę kupił sobie nowy podnośnik i nożyce.

43-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży w warunkach recydywy. Mężczyzna na wniosek policjantów z 2. komisariatu i prokuratora został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak to jest…. Wypuszczać złodzieja. Czyli w tym kraju jest przyzwolenie na kradzież bez ponoszenia kary??? To po co pracować ????