Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów – podróbek znanej marki

fabryka papierosow
Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Prawie 9 ton tytoniu, a także nielegalnie wytworzone papierosy, półprodukty do ich produkcji oraz profesjonalne linie produkcyjne. Funkcjonariusze CBŚP i KAS zlikwidowali największą w tym roku nielegalną fabrykę papierosów.

Efektem wielomiesięcznej współpracy KAS i CBŚP była likwidacja na terenie województwa podkarpackiego nielegalnej fabryki produkującej papierosy. W akcji wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy z pionu zwalczania przestępczości ekonomicznej Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Działalność związana z produkcją nielegalnych papierosów prowadzona była w trzech różnych lokalizacjach – na terenie powiatów: krośnieńskiego i jasielskiego. Na jednej ze skontrolowanych posesji znajdowały się m.in. hurtowe ilości krajanki tytoniowej i suszu tytoniowego, na drugiej – krajanka tytoniowa oraz setki tysięcy gilz, a na trzeciej – maszyna do produkcji papierosów.

W sumie funkcjonariusze KAS i CBŚP zajęli prawie 3,9 tony suszu tytoniowego, ponad 5 ton krajanki tytoniowej, ponad 600 tysięcy gilz papierosowych różnych marek, ponad tysiąc paczek już wyprodukowanych papierosów – podróbek znanej marki tytoniowej, a także komponenty do produkcji papierosów – w tym glikol propylenowy i kanistry z aromatami.

Mundurowi zabezpieczyli też urządzenia służące do nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, w tym urządzenia do krojenia, cięcia i suszenia tytoniu oraz maszynę do produkcji papierosów. Na jednej z posesji znaleźli też odpady poprodukcyjne – resztki gilz i tytoniu oraz puste opakowania po gilzach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli również urządzenia elektroniczne, które służyły do ukrycia miejsc prowadzonych działań przestępczych, tj. zagłuszacze sygnałów lokalizatorów oraz GSM.

Zatrzymano 3 osoby, które zostały przekazane do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Sprawa jest w toku. Minimalne uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością oszacowano wstępnie na ponad 7 milionów złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.