Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny. Zatrzymano 7 osób

fabryka2
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny | fot. KAS

Dwa magazyny i fabrykę nielegalnych papierosów zlikwidowali funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Fabrykę papierosów i dwa magazyny z papierosami i półproduktami do produkcji wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej zlikwidowali podczas wspólnych działań na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Do zdarzenia doszło 28 listopada, gdy funkcjonariusze obu służb dokonali jednoczesnego sprawdzenia trzech rożnych adresów, m.in. w gminie Sadkowice w województwie łódzkim, gdzie ujawniona została nielegalna fabryka papierosów. Na terenie powiatu grójeckiego w gminie Promna mundurowi odkryli magazyn wyprodukowanych papierosów bez akcyzy, a w gminie Stromiec kolejny magazyn półproduktów dostarczanych do ujawnionej fabryki papierosów.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili prawie 5 ton krajanki tytoniu, blisko milion sztuk papierosów oraz ponad 400 kg odpadu papierosowego. Zatrzymano też maszyny do nielegalnej produkcji papierosów. Gdyby nie akcja służb mundurowych Skarb Państwa straciłby niemalże 6,2 mln złotych z nieopłaconej akcyzy oraz podatku VAT.

Wobec 7 zatrzymanych mężczyzn w wieku od 25 do 49 lat Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Radomiu zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Osoby te już zostały przesłuchane i usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw karnych skarbowych polegających na nielegalnej produkcji, przechowywaniu i obrocie wyrobami akcyzowymi – papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy, wytworzenie bez wymaganych rejestracji i wprowadzenie do obrotu papierosów i krajanki tytoniowej, czyniąc z tego procederu stałe źródło dochodu” – mówi Marta Szpakowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Sąd Rejonowy w Radomiu na wniosek Prokuratury Okręgowej w Radomiu zastosował wobec wszystkich 7 zatrzymanych osób najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zatrzymanym może grozić kara od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

fabryka1
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny | fot. KAS
fabryka3
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny | fot. KAS
fabryka5
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny | fot. KAS
fabryka6
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów i dwa magazyny | fot. KAS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.