Zlikwidowali największą w Polsce plantację konopi. Policjanci przez dwa dni ręcznie usuwali krzaki

136 254623 1
Policjanci ręcznie usuwali krzaki konopi indyjskich na obszarze 4 ha | fot. KWP w Bydgoszczy

Dwa dni zajęło policjantom ręczne usuwanie konopi indyjskich z nielegalnej plantacji o powierzchni 4 hektarów. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 15 tys. roślin o różnej fazie wzrostu.

Nielegalna uprawa mieściła się w dzielnicy Słońsk Górny w Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie). Kryminalni z Aleksandrowa ustalili, że została tam zorganizowana uprawa konopi indyjskich. Plantacja funkcjonowała w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły na obszarze 4 ha.

Zabezpieczone krzaki miały od 30 cm do 1,5 metra wysokości. Z takiej ilości zabezpieczonych krzewów można uzyskać około 330 kg marihuany o wartości 5,5 mln zł” – informuje mł. asp. Marta Błachowicz, oficer prasowa KMP w Aleksandrowie Kujawskim.

1 318066 1
Policjanci ręcznie usuwali krzaki konopi indyjskich na obszarze 4 ha | fot. KWP w Bydgoszczy

Do tej sprawy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu aleksandrowskiego. 32 i 39-latek usłyszeli zarzuty zorganizowania nielegalnej plantacji. Grozi im do 8 lat więzienia.

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, że funkcjonariusze wyrywali je z ziemi własnymi rękami.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.