Zlikwidowali fabrykę metamfetaminy. Wietnamczycy i Polacy zatrzymani

Międzynarodowa grupa przestępcza produkująca metamfetaminę | fot. KWP Lublin

Lubelscy policjanci rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali fabrykę metamfetaminy. Zatrzymano 8 osób podejrzanych o wytwarzanie narkotyków.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie realizując własne ustalenia zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy.

W miniony poniedziałek jednocześnie weszli na teren 8 wytypowanych wcześniej posesji na terenie województwa mazowieckiego i śląskiego. Zatrzymanych zostało łącznie 8 osób w wieku od 21 do 67-lat.

Zatrzymane osoby są podejrzane o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wytwarzaniem środków odurzających na szeroką skalę i wprowadzanie ich do obrotu na terenie Polski.

Na jednej z posesji na Mazowszu ujawnili linię produkcyjną metamfetaminy. Na gorącym uczynku produkcji znacznych ilości narkotyków zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu.

Zabezpieczono sprzęt do wytwarzania narkotyków, kilkadziesiąt kanistrów z zawartością chemikaliów, kilkadziesiąt beczek wypełnionych nieznanymi substancjami, kilkadziesiąt tysięcy tabletek zawierających pseudoefedrynę i blisko 1 kg metamfetaminy.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny tymczasowy areszt. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.